КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНИЦЬКИЙ БЛОК


БІБЛІОТЕКА ВІННИЦЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО

ВІРТУАЛЬНИЙ ПЕРЕГЛЯД НОВИХ НАДХОДЖЕНЬ

З останніх
надходжень
Книги-ювіляри
2025
Клуб
любителів книги
Праці
викладачів
З надходжень
медіатеки

З ОСТАННІХ НАДХОДЖЕНЬ

Наведення маркера на зображення книги відкриває її бібліографічний опис
або посилання на її електронний варіант

Останнє оновлення 25.02.2025


                 

   
 

   
 

   
 

     



ВИБРАНІ КНИГИ-ЮВІЛЯРИ

ЕКСПРЕС-ПЕРЕГЛЯД

Зарубіжна література Українська література Дитяча література

КНИГИ-ЮВІЛЯРИ 2025. ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА

Останнє оновлення 22.01.2025

2430 років з часу написання та постановки (405 р. до н. е.)
комедії Арістофана «Жаби»


У п’єсі Арістофан розповів про двох великих давньогрецьких письменників, кожен з яких оскаржував звання вважатися кращим в Афінах. Персонажі твору – сміливі люди, готові на різні подвиги, щоб домогтися визнання. Головними героями “Жаби” Арістофана є Евріпід, Есхіл і Діоніс. В центрі комедії – змагання (агон) двох великих трагіків – Есхіла і Евріпіда, які змагаються в підземному царстві перед обличчям бога Діоніса, який вирішив повернути на землю одного з найкращих них. Евріпід і Есхіл сперечалися за звання кращого письменника трагедій у всій Стародавній Греції. До моменту написання цього твору обидва автори вже померли, але сучасники Арістофана не могли вирішити, чий твір краще, чий склад має велику значимість.

Спочатку Діоніс відправляється в Аїд, щоб визволити саме Евріпіда, бо після смерті того ніхто не може написати подібних майстерних віршів. Евріпід незрівнянно вищий формою своїх творів, але Есхіл величніше змістом: це протиставлення очевидно в чудовій сцені «зважування віршів», коли обидва поети кладуть на шальки терезів рядки зі своїх трагедій (звичайна для Арістофана матеріалізація метафори), і вірші Есхіла переважують саме завдяки «суттєвості »свого предмета, в той час, як Евріпід вимовляє« легкі, оперення »вірші.

Шлях Діоніса лежить через болота, що в міфологічній перспективі нагадує про зв’язок світу мертвих з водою (перш за все, стоячій) і тим самим про роль самого Діоніса як бога мертвих (в Афінах стояв храм Діоніса болотного). Але в комедії «Жаби» Арістофана стояча вода – це саме болото, в якому квакають жаби, і саме їх хор дає назву комедії. Це цікава і легка для сприйняття комедія, тому можна читати короткий зміст Арістофана «Жаби» дорослим і дітям.

430 років з часу написання (1595) В. Шекспіром
трагедії «Ромео та Джульєтта»

Це шедевральний твір про велике кохання, який протягом багатьох століть змушує захоплюватися силою почуттів двох юних закоханих, які не змогли жити один без одного. Вчені-літературознавці, котрі вивчали творчість Вільяма Шекспіра і цей твір, дійшли висновку, що події відбувалися на самому початку XIV століття. Місцем дії послужило італійське місто Верона.

420 років з часу публікації (1605) роману М. Сервантеса Сааведри
«Хитромудрий ідальго Дон Кіхот Ламанчський» (т. 1)
410 років з часу публікації (1615) роману М. Сервантеса Сааведри
«Хитромудрий ідальго Дон Кіхот Ламанчський» (т. 2)

«У 1605 р побачила світ перша частина найбільшого роману Сервантеса – «Хитромудрий ідальго Дон Кіхот Ламанчський», який, будучи пародією на лицарські романи, став справжньою енциклопедією життя Іспанії XVII в. Але світова популярність прийшла до Сервантеса далеко не відразу. Друга частина роману була написана тільки через 10 років, Бідний сільський гідальго, Алонсо Кіхано, начитавшись романів про благородних лицарів, мандрує разом з вірним Санчо Пансою. Але всі його героїчні вчинки закінчуються тяжкою й водночасно смішною історією...

360 років з часу написання (1665) Ж.-Б. Мольєром (Ж.-Б. Покленом)
комедії «Дон Жуан, або Кам’яний гість»

Сюжет комедії був запозичений з італійського сценарію, створеного за мотивами комедії Тирсо де Моліна «Пустун Севільї». У образі Дон Жуана Мольєр таврував ненависний йому тип розпусного і цинічного аристократа, людини, що не лише безкарно здійснює свої злочини, але і що бравує тим, що він, в силу знатності свого походження, має право не зважати на закони моралі, обов'язкові для людей простого звання. Наруга над людиною, знехтування гідністю жінок, знущання над їх чистими і довірливими душами - усе це було показано в комедії як результат нічим не приборкуваних порочних пристрастей аристократів.

Але при цьому Мольєр не робив свого героя втіленням одних тільки негативних якостей. Він наділяв його сміливими, вільнодумними ідеями, які об'єктивно сприяли руйнуванню релігійних догм і поширенню в суспільстві матеріалістичних поглядів на світ. Прислухаючись лише до заклику пристрастей, Дон Жуан повністю заглушає свою совість. Цинічно жене він від себе обридлих коханок, нахабно рекомендує престарілому батьку скоріше вирушати на той світ, а не докучати йому нудними нотаціями.

Але при цьому Мольєр не робив свого героя втіленням одних тільки негативних якостей. Він наділяв його сміливими, вільнодумними ідеями, які об'єктивно сприяли руйнуванню релігійних догм і поширенню в суспільстві матеріалістичних поглядів на світ.

Якщо в житті на Дон Жуана не було управи, то на сцені Мольєр міг підняти свій гнівний голос проти злочинного аристократа, і фінал комедії – грім і блискавка, які вражають Дон Жуана, були не традиційним сценічним ефектом, а образним вираженням відплати, передвістям грізної кари, яка ляже на голови сильних світу цього.

360 років з часу видання (1665) збірки афоризмів Ф. де Ларошфуко
«Роздуми, або Моральні вислови і максими»

«1662 року «Мемуари» – перша книжка. «Максими» (1665) – другий та найзнаменитіший твір письменника. Він побудований у формі позначених цифрами окремих думок, деякі з яких взаємопов’язані, але найчастіше – ні. Наступна думка не має смислових ланцюгів із попередньою, а тому читати «Максими» можна з будь-якої сторінки і з будь-якого рядка. Незважаючи на легкість прочитання, «Максими» – книжка філософська, що містить глибокі спостереження за людською природою, погляд автора – наче скальпель, який знімає покрив із загальноприйнятих таємниць, відкриває безстороннє, те, про що в пристойному суспільстві говорити непристойно

240 років з часу публікації (1785) книги Р. Е. Распе
«Пригоди барона Мюнхгаузена»

««Пригоди барона Мюнхгаузена» одна з найвеселіших книг у світі. Єдиний, хто знає всю правду про Мюнхгаузена, – це сам барон. У цій книзі легендарний герой розповідає про свої неймовірні пригоди. Невже він справді літав на розпеченому гарматному ядрі, був у кратері вулкану, здійснив подорож на Місяць, урятувався зі шлунка жахливої рибини та навіть сам себе витяг за волосся з болота? У це неможливо повірити... Та хіба знаменитий Мюнхгаузен може брехати?

180 років з часу написання (1845) П. Меріме
новели «Кармен»

Проспер Меріме у новелі “КАРМЕН” (1845) створив складний і неоднозначний образ циганки. В душі кожної людини поряд живуть добро і зло, нікчемне і шляхетне. Меріме вважає, що там, де людина вчиняє негідно, винні не особистісні якості, а соціальні умови, в яких вона живе. Письменник не ідеалізує людину, і не зневажає її, бо вірить, що навіть у тому, хто здійснив злочин, живуть у душі добрі почуття. Новела виявила великий талант психолога, який зумів розповісти про вічну драму кохання.

140 років з часу публікації (1885)
роману Гі де Мопассана «Любий друг»

У центрі відомого роману французького письменника Гі де Мопассана - постать авантюриста, який мріє зробити блискучу кар'єру. Доля не наділила його жодним талантом, окрім хіба гнучкого сумління. Привабливий й улесливий, юнак виявляє, що може підкорити серце будь-якої жінки, тож користається з цього радо, хай хто перед ним: дружина друга, чи мати й донька одночасно. Ім’я головного героя, Жоржа Дюруа, на роки стало синонімом успішної безпринципності.

Жорж Дюруа – привабливий і амбітний юнак, який понад усе на світі прагне слави та грошей. Робота журналістом у La Vie fran?aise й талант зачаровувати жінок швидко роблять його частиною вищого світу. Серед підлих колег, коханок-маніпулянток і лукавих багатіїв Дюруа перетворюється на спокусника й шантажиста, коханця і кар`єриста, авантюрника й любого друга. Заради його кохання жінки здатні на все, а заради слави Дюруа здатний навіть на кохання.

130 років з часу написання (1895) Г. Веллсом
роману «Машина часу»

Роман Герберта Уеллса “МАШИНА ЧАСУ” друкувався з січня по травень 1895 року в щомісячному лондонському журналі «Нью Рев’ю», в травні вийшов в Лондоні окремим виданням. Інтерес до ідеї подорожі в часі виник у автора в 1887 році, коли він навчався в лондонській Нормальній школі наук. Його книги — не просто захоплюючі фантастичні романи, а роботи соціального філософа і одного з найбільших прозаїків XX століття. Неймовірні подорожі до майбутнього! Що чекає на людство через сотні тисяч років? Виявляється, воно розділиться на дві раси — елоїв та морлоків, почне жахатися вогню та втратить усі знання, здобуті за багатолітню історію... Щоб вижити в жорсткому майбутньому, Мандрівнику в Часі знадобляться неабияка винахідливість, наполегливість і хоробрість. Адже захопливі пригоди таять у собі безліч небезпек, про які й гадки не має сучасна людина, і дуже важко перемогти в сутичці з невідомим.

130 років з часу написання (1895) Ж. Верном
роману «Плавучий острів»

Роман оповідає про музичний квартет, через хитро проведений обман опинившийся на величезному плавучому острові-кораблі, який став домівкою для американських мільйонерів і постійно плаває по Тихому океану. Острову Стандарт-Айленд постійно загрожує небезпека: навала диких звірів, напад малайських піратів, боротьба двох багатих родин за владу, розколює острів на дві непримиренні частини і нарешті, ураган, який розбиває острів на частини. Стандарт-Айленд тоне, а його жителі в останній момент рятуються в Новій Зеландії. Роман містить докладні описи архіпелагів Тихого океану

120 років з часу написання (1905) О. Генрі
новели «Дари волхвів»

«Дари волхвів» – це історія про справжні цінності. Волхви – три мудреці, які започаткували звичай дарувати різдвяні подарунки, принісши дари немовляті Ісусу. В цьому оповіданні закохані дарують одне одному подарунки, але нерозсудливо позбуваються своїх найцінніших скарбів, бо люблять одне одного. Попри це, вони є наймудрішими з-поміж усіх людей, котрі отримують чи дарують подарунки. Вони і є волхви. Любов – це єдина річ, що її можна сміливо віддати, і вона повернеться до тебе сторицею. Бережіть квітку любові, яка росте у цій книжці!

120 років з часу написання (1905) Джеком Лондоном
новели «Жага до життя»

«Жага до життя» Джека Лондона — це зворушлива і напружена історія про боротьбу людини за виживання в умовах дикої природи. Головний герой оповідання, потерпілий в суворих умовах Клондайку, бореться за своє життя, долаючи втому, голод, холод і самотність. Кожен крок у цьому жорстокому світі випробовує його на міцність, і лише сильне бажання жити допомагає йому продовжувати боротьбу, попри всі труднощі. Ім’я головного героя у повісті не вказується, є лише частковий опис зовнішності. Оповідання не поділене на розділи, але розгортається як послідовний ланцюг випробувань, які долає герой. Джек Лондон дуже детально зображає природу, показуючи її як нейтральну силу, що не звертає уваги на людські страждання. Це глибоке дослідження теми виживання, сили духу і інстинктів, які пробуджуються, коли людина опиняється на межі життя і смерті. Ця книга зацікавить тих, хто любить пригодницькі історії, дослідження людської природи та психології виживання.

110 років з часу публікації (1915)
роману В. С. Моема «Тягар пристрастей людських»

Це історія Філіпа Кері, невтомного шукача сенсу життя. Усе почалося ще зі шкільних років, а потім – навчання в Німеччині, Лондоні, Парижі, мрія стати художником, химерне сплетіння слів богемного поета Кроншоу… Довгі розмови про вічне стають ковтком живої води, даючи йому сили не припиняти пошуків себе та істини. Та що, як відповіді на запитання вже давно були відомі самому Філіпові? Доля чоловіка перевертається догори дриґом, він відкриває світ людських пристрастей. Проте цей вир згубних бажань і душевних мук стає неабияким тягарем.

100 років з часу написання (1925) Т. Драйзером
роману «Американська трагедія»

Роман оповідає про музичний квартет, через хитро проведений обман опинившийся на величезному плавучому острові-кораблі, який став домівкою для американських мільйонерів і постійно плаває по Тихому океану. Острову Стандарт-Айленд постійно загрожує небезпека: навала диких звірів, напад малайських піратів, боротьба двох багатих родин за владу, розколює острів на дві непримиренні частини і нарешті, ураган, який розбиває острів на частини. Стандарт-Айленд тоне, а його жителі в останній момент рятуються в Новій Зеландії. Роман містить докладні описи архіпелагів Тихого океану

100 років з часу публікації (1925)
роману Ф. С. Фіцджеральда «Великий Ґетсбі»

Події у романі «Великий Гетсбі» відбуваються в Америці на початку 20-х років XX століття. Часи «сухого закону» і гангстерських розбірок, яскравого життя. Тридцятирічний Нік Каррауей приїхав до Нью-Йорка навчатися банківської справи. Він і розповідає читачеві про пригоду, в яку виявився втягнутим. Головним героєм оповіді стає його найближчий сусід, молодик на ім’я Джей Гетсбі – Великий Гетсбі. Це людина, яка створила себе за рецептами американської моралі і яка дуже багата, але попри те – надзвичайно самотня. Кохання Великого Гетсбі до Дейзі стає величезною трагедією не тільки для нього...

90 років з часу написання (1935) К. Чапеком
роману «Війна з саламандрами»

Карел Чапек (1890—1938) — чеський письменник зі світовим ім’ям, публіцист, казкар і філософ, геніальний майстер слова. У 30-х рр. письменник усвідомлює небезпеку фашизму. Його твір «Війна з саламандрами» набуває антифашистське звучання. Роман «Війна з саламандрами» (1935) вважається геніальним передбаченням К. Чапека наслідків приходу Гітлера до влади в Німеччині в 1933 р. Письменник оповідає історію дивних розумних «морських чортів», виявлених капітаном ван Тохом на таємничому екваторіальному острові. Люди навчають їх розмовляти, працювати, озброюють; могутність і кількість саламандр швидко зростає... Чи вдасться людству збагнути і переломити трагічно-катастрофічне розгортання подій?

80 років з часу публікації (1945)
роману Е. М. Ремарка «Тріумфальна арка»

Франція, 1939 рік. Світ на порозі Другої світової війни. Людвіг — один з тих, хто вже відчув жорстокість нацистів: він пройшов тортури гестапівців, концтабір, утратив кохану. Рятуючись, чоловік тікає до Франції та змінює ім’я. Відтепер він хірург-біженець Равік. Митарства та злидні емігрантської долі лягають на плечі чоловіка. Одного разу він зустрічає Джоан Маду, актрису з Італії. Вона так само, як і Равік, самотня й загублена в цьому холодному світі. Лиха година поєднує їхні душі, а кохання, яке спалахує між ними, стає гірким від сліз/

70 років з часу публікації (1955) роману Дж. Р. Р. Толкіна
«Повернення короля» (з трилогії «Володар перснів»)

«Повернення короля» – третя і заключна частина трилогії англійського письменника Дж. Р. Толкіна «Володар Перснів». Видана у 1955 році у Лондоні. Попередні частини називаються «Братство Персня» і «Дві вежі». Книгу, як і дві попередні частини, екранізовано Пітером Джексоном («Володар Перснів: Повернення короля»). У творі йдеться про завершення Третьої і початок Четвертої Епох Середзем'я. Повелитель сил Тьми Саурон направляє свої незліченні раті під стіни Мінас-тіріта, фортеці Останньої Надії. Він передчуває близьку перемогу, але саме це і заважає йому відмітити дві крихітні фігурки — хоббітов, що наближаються до Фатальної Гори, де їм належить знищити Кільце Всевладдя. Чи посміхнеться їм щастя?..

КНИГИ-ЮВІЛЯРИ 2025. УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

Останнє оновлення 13.01.2025

840 років з часу написання (1185–1187) і 225 років з часу публікації (1800)
поеми «Слова о полку Ігоревім», видатної пам’ятки давньоруської літератури)

Найдавніша пам’ятка давньоукраїнської літератури, “Слово про похід Ігорів”, розповідає про похід новгород-сіверського князя Ігоря Святославича на половців 1185р. Любов до рідної землі водила пером автора. Вона зробила його твір безсмертним. Любов до Батьківщини робить “Слово…” близьким всім людям, які небайдужі до своєї землі, свого народу. “Слово…” не тільки розповідає про походи князів, але й дає їм оцінку. Це натхненна і схвильована промова патріота, який звертається до подій сучасності, згадує минуле.

190 років з часу написання М. Гоголем
повісті “ТАРАС БУЛЬБА” (1835)

Повість розповідає читачеві про боротьбу українського народу з польською шляхтою. Широке, епічне зображення цієї боротьби визначило патріотичний пафос повісті. Головний герой твору Тарас Бульба не умовно богатирський образ — він наділений конкретними історичними рисами. Автор правдиво малює образ козака тієї суворої епохи. Лише в рідкісні проміжки затишшя Тарас повертається до мирного сімейного життя; решту часу він — воїн, віддає себе служінню вітчизні.

190 років з часу написання
п’єси Григорія Квітки-Основ’яненка “СВАТАННЯ НА ГОНЧАРІВЦІ” (1835)

Соціально-побутова комедія Григорія Квітки-Основ'яненка була написана у 1835 році. Автор у своєму творі хоче показати один із народних обрядів — сватання. Події відбуваються у Харкові, в родині Одарки і Прокопа Шкулки. Родина бідна, але батьки хочуть видати дочку Уляну за багатого. В центрі твору постать дурнуватого, але багатого Стецька, який хоче одружитися з красивою й розумною дівчиною, яка закохана у кріпака. Це могла би бути драма, але Квітка так вдало малює художні образи та ідеалізує їх, що в результаті усі герої приходять до щасливої розв’язки.

185 років відзначає збірка
поезії Тараса Шевченка “КОБЗАР” (1840).

30 квітня 1840 року петербурзький цензор Петро Корсаков підписав квиток на видачу "Кобзаря" Тараса Шевченка з друкарні Є. Фішера. Ця дата вважається днем виходу в світ першого "Кобзаря". Перший "Кобзар" побачив світ накладом 1 000 примірників по 114 сторінок. Зворот першого аркуша книжки був прикрашений офортом за малюнком Василя Штернберґа "Кобзар із поводирем". Це не ілюстрація до окремого твору, а узагальнений образ Кобзаря, який і дав назву збірці. У збірку ввійшло всього вісім творів: «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка» («Нащо мені чорні брови»), «До Основ'яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч» та «Думи мої, думи мої, лихо мені з вами», що написана спеціально для збірника і є своєрідним епіграфом не тільки для видання, але і до усієї творчості Тараса Шевченка. Після видання цієї збірки й самого письменника почали називати кобзарем.

“Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь.” (Т. Шевченко)

185 років з часу написання роману
Григорія Квітки-Основ’яненка “ПАН ХАЛЯВСЬКИЙ” (1840)

Історично-побутовий роман – саме в такому жанрі представлено твір “ПАН ХАЛЯВСЬКИЙ” (1840) відомого українського письменника Григорія Квітки- Основ’яненка. Автор зображує життя трьох поколінь поміщиків, даючи цій історії знущально-критичну оцінку. Головний герой – Трохим Халявський – згадує про найцікавіші пригоди свого життя. Ці пригоди й лягли в основу роману. "Пан Халявський" мав значний вплив на розвиток української літератури. Він був одним з перших романів, написаних на українську тематику, і сприяв розвитку українського літературного реалізму. І в наш час роман "Пан Халявський" залишається актуальним та цікавим твором, який витримав багато видань мільйонними тиражами.

150 років роману-хроніке П. Мирного
«ХІБА РЕВУТЬ ВОЛИ, ЯК ЯСЛА ПОВНІ»(1975)

«Роман написано братами Панасом Мирним та Іваном Біликом. Тема роману – зображення життя та боротьби українського селянства проти соціального гноблення, зокрема ріпосництва та його залишків, напередодні і під час реформи 1861 р. Головна ідея твору криється в його алегоричній назві: воли – символічний образ уярмленого селянства — не ревли б, якби було що їсти й пити.

Сучасні літературознавці визначають тему роману як зображений на широкому суспільному тлі життєпис злочинця Чіпки від його народження до ув’язнення на каторгу. Чіпка Варениченко і його друзі, шукаючи соціальної справедливості, стають на шлях помсти багатіям.

150 років з часу написання (1875) І. С. Нечуєм-Левицьким
драми «МАРУСЯ БОГУСЛАВКА»

У думі розкрито тему невільництва, відтворено часи боротьби українського народу з турками та тривалого перебування козаків у ворожому полоні, яким прагне допомогти Маруся Богуславка. Дума «Маруся Богуславка» історично правдива своїм сюжетом, характером героїні, побутовими подробицями про перебування бранців у неволі, загальним колоритом подій, доносить гірку правду про типові події того часу.

140 років з часу написання (1885) Іваном Карпенком-Карим
драми «Наймичка»

Багатий хазяїн Василь Микитович Цокуль до набутого багатства і влади захотів додати ще й любов молодої вродливої дівчини. Жертвою його домагань стає юна й беззахисна сирота — наймичка Харитина, серце якої лише прокинулося для кохання (глибоко сховане почуття до такого ж, як і вона, наймита Панаса). Цокуль був нещасливий у шлюбі. Свого часу батько не дозволив йому одружитися з коханою дівчиною Мотрею, як згодом стане відомо, матір'ю Харитини. Тому Василь Микитович вирішив утішити своє серце. Та дії Цокуля приводять до трагічної загибелі наймички: знеславлена ним, дівчина топиться. Складний збіг обставин: потрясіння від самогубства Харитини, котра, як з'ясувалося, є його рідною дочкою, приводять Цокуля до сповіді — самовикриття: «Я цій дівчині батько, батько і душогуб — це я її втопив. Беріть мене, в'яжіть, плюйте на мене, ведіть мене на суд, — я розкажу там, який я грішник великий!» Так глибоко драматично завершується історія і скривдженої, і кривдника.

135 років з часу публікації (1890) п’єси М. П. Старицького
«Ой, не ходи, Грицю, та й на вечорниці»

Драма «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці» написана за мотивом пісні напівлегендарної полтавської піснетворки Марусі Чурай. Багатий підстаркуватий Хома, якому впала в око 18-річна Маруся, незважаючи на відразу дівчини до нього, прагне будь- що одружитися з нею, намагається «грішми поборотись з красою». Діючи мерзенними засобами, багатій розбиває щастя закоханих Марусі й Грицька, спричиняє отруєння парубка і божевілля дівчини. За законами мелодрами, злодій також гине у фіналі твору. У драмі вродлива вдовина донька Маруся закохана у чи не найкращого в селі козака Грицька Шандуру, який відповідає їй взаємністю. Однак на перешкоді цього почуття стає сільський багатій, уже підстаркуватий парубок Хома, який будь-що прагне розлучити закоханих, щоб самому одружитися з вродливою дівчиною. Підкупом, брехнею, підступними вчинками він сіє розлад між ними, сварить Гриця з його товаришем Потапом, схиляє на свій бік матір Марусі – Вустю Шурай. Своєї мети він намагається досягти завдяки пущеній його спільницею Степанидою плітці про те, що Маруся дала згоду на весілля з Потапом — товаришем Гриця. Водночас Хома підштовхує Гриця до шлюбу з Галиною Шеньовою, дівчиною із заможної родини. Отже, М. Старицький вибудовує драматичний конфлікт, "нашаровуючи" декілька "любовних трикутників": Хома – Маруся – Грицько; Маруся – Грицько – Галина; Потап – Маруся – Грицько; Маруся – Потап – Дарина. Фольклор твору проявляється у постійному супроводженні піснями, колядками, щедрівками, народними звичаями та обрядами.

135 років з часу публікації (1890)
оповідання Б. Д. Грінченка «Олеся»

Дія відбувається на Волині, у невеличкому селі та навколишніх лісах, за часів татарсько-турецьких нападів. Бувалий козак дід Данило черговий раз оповідає сиротам Олесі та Михайлику про свої поневіряння на каторзі, про порятунок, повернення до села, напад татар 9 років тому та загибель батьків дітей, після чого він забрав малечу до себе. Одної неділі, діти вирішили піти в ліс по ягоди, а в дорозі помітили татар. Олеся наказала Михайлику бігти до села, попередити дідуся, а сама дозволила загарбникам схопити себе, щоб привести їх до болота. Коли татари зрозуміли, що були обмануті, то одразу вбили дівчину. Завдяки Михайлику селяни встигли втекти у ліси, та це вже було непотрібно. Наступного дня дід Данило, Михайлик та ще кілька чоловік знайшли лише «татарських коней, що позагрузали в болоті» та мертву Олесю. «На шиї в неї був татарський аркан.» Олеся врятувала село і спричинила загибель татарського загону ціною власного життя. «Другого дня ховали Олесю… плакали всі: і старі й малі, і чоловіки й жінки, і подруги-дівчата.» Над могилою дід Данило сказав: «Кожен повинен боронити свій рідний край, не жаліючи життя! Дай, боже, всякому такої смерті!»

135 років з часу публікації (1890) повної українськомовної версії
роману П. О. Куліша «Чорна рада. Хроніка 1663 року»

В основі твору лежить історична подія – Чорна рада 1663 р. в Ніжині, у якій взяли участь народні «низи» («чернь»– звідси назва ради). Відомості про неї Куліш почерпнув частково з народних джерел, більшою ж мірою спирався на архівні документи, прагнучи до максимальної точності у викладі історичних фактів, описах народних звичаїв і побуту, а також використав літописи Самовидця і Григорія Грабянки. Політичним стрижнем роману стало припущення Григорія Грабянки про те, що «два союзніе мужи» – наказний (тобто тимчасовий гетьман Я. Сомко й паволоцький полковник Іван Попович могли б, якби довше жили, спільними зусиллями об'єднати Правобережну й Лівобережну Україну під рукою московського царя. Водночас у «Чорній раді» Куліш виступає не так ученим-дослідником, як митцем, який поруч із зображенням реальних історичних осіб (гетьмани Я. Сомко, І. Брюховецький, ніжинський полковник В. Золотаренко, генеральний писар М. Вуяхевич) вдається й до художнього вимислу. У романі правдиво відтворено соціальні суперечності в Україні після переможної визвольної війни та приєднання до Московського царства: між землевласниками й селянами, шляхтою і міщанами, міщанами й козаками, козаками й селянами, запорожцями й городовими козаками («кармазинниками»), старшиною і рядовим козацтвом.Одним із наслідків цих суперечностей і стала «чорна рада».

125 років з часу написання (1900) Іваном Карпенком-Карим
п’єси «Хазяїн»

Хазяїн - класичний твір української літератури, соціально-сатирична п'єса, написана у жанрі трагікомедії. Ідея твору полягає у висміюванні вад тогочасного суспільства, зокрема шаленого прагнення людей, які і так мають грошей вдосталь, заробити ще більше, ніби після цього і стануть вони щасливими, нарешті. Проте, всіх грошей світу не заробиш чесним шляхом. Отже, головний герой твору Терентій Гаврилович Пузир іде на певну незаконну махінацію, а саме: переховує на своїй землі декілька тисяч овець начебто збанкрутілого підприємця Михайлова (як ви розумієте, його вдаване банкрутство - лишень вдала шахрайська схема). При цьому Карпенко-Карий змальовує Терентія Гавриловича максимально жадібним: маючи вдосталь грошей, Пузир годує своїх слуг таким хлібом, що його "не вламать, не вкусить не можна", а після серйозного травмування, головний герой фактично відмовляється від лікування, бо думає, що так обійдеться дешевше. Тож, дана п'єса має вельми цікавий та місцями смішний сюжет, який до того ж є дуже повчальним.

125 років з часу написання (1900) І. Я. Франком
поеми «Іван Вишенський»

Поема «Іван Вишенський» є красномовним свідченнями широких філософських поглядів Івана Франка, його глибокого розуміння людської природи і, водночас, постійних сумнівів, що роздирають, розшматовують митця. На думку деяких дослідників, Франко балансував між вірою та раціоналізмом, йому ще не вдалося, на момент написання в 1900 році поеми, збагнути «високий аскетизм» Середньовіччя та відчути силу і вплив палкої молитви віруючого серця. І. Франко звертається у творі до постаті відомого письменника-полеміста, афонського подвижника Івана Вишенського. Відзначимо, що з 2016 року він прославлений у лику святих Українською православною церквою. Творчість преподобного, який 40 років провів на Афоні, має велике значення для збереження давньоруських та греко-візантійських православних духовних цінностей в українському культурному просторі.

center>

120 років з часу написання (1905) Лесею Українкою
драми «Осіння казка», поеми «В катакомбах»

Безпосереднім відгуком на революційні події 1905-1907 рр. були твори Лесі Українки «Осіння казка» та «В катакомбах». В фантастичній драмі «Осіння казка» (1905) поетеса блискуче втілює своє розуміння розташування класових сил в період першої російської революції. Крізь алегорії зумовлені жанром твору і цензурними умовами, виразно виступає образ робітниче на чолі з Будівничим, що показані як основна сила революції. Вірно відображає поетеса також роль інтелігенції в період революції –- одна, краща її частина, переходить на бік робітничого класу, стає під його червоні прапори, друга ж, ліберально-буржуазна інтелігенція, зраджує інтереси народу, переходить у табір контрреволюції.

З великою силою викриває поетеса деспотію, гніт і насильство, соціальне поневолення і релігію у драматичній поемі «В катакомбах», яку вона також написала в революційний 1905 рік. Дія поеми відбувається в середині або в другій половині II віку нашої ери, в катакомбах біля Рима, де перші християни збирались на молитву. В яскравих і переконливих образах поетеса змальовує життя ранніх християн. Леся Українка, внаслідок глибокого наукового вивчення історії християнської релігії від найдавніших часів, приходить до висновку, що в період так званого «раннього християнства» пануючою ідеологією була ідеологія рабської покори, непротивлення, винагороди на небі за всі муки на землі тощо.

Центральними постатями в поемі є Неофіт-раб і Єпіскоп. Якщо образ Неофіта-раба уособлює полум’яний протест проти релігійної облуди, духовного поневолення, духовного і тілесного рабства, то Єпіскоп, як представник верхівки релігійної ієрархії, саме є найяскравішим втіленням релігійного мракобісся.

100 років з часу написання (1925) М. Г. Кулішем
п’єс «Комуна в степах», «Отак загинув Гуска»

П’єса «Комуна в степах» українського письменника, громадського діяча,журналіста і редактора Миколи Гуровича Куліша разом із п’єсами «97» та «Прощай, село!» («Поворот Марка») входить до своєрідної трилогії про українське село 20-30-х років. Драматург висвітлює конфлікт світоглядів, втілений у протистоянні між сільськими незаможниками, які заснували в степу комуну, та хазяїном хутора, який розуміє безперспективність цих намагань.

«Отак загинув Гуска» — комедійна п'єса українського письменника Миколи Куліша. Історія її написання сягає 1913 року, але зальновідомий варіант датується 1925 оком. За сюжетом, колишній царський вновник Саватій Гуска бідкається, як одружити своїх сімох дочок. Але до цієї поблеми додається й інша – Гуска живе минулим, він ніяк не сприймає, що світ змінився. Як знайти спокій у бурхливому вирі революції? Де розшукати райський острів, куди сховатись, як вижити? І як бути, коли дочок так багато, що всіх не пригадаєш, а потенційний наречений – один, і всі по ньому сохнуть?...

120 років з часу написання (1905) І. Я. Франком
поем «Мойсей», «Страшний суд»

Поема «Мойсей» – це глибокий філософський твір про майбутнє українського народу, про взаємини вождя i народу в процесі наполегливого шукання "обітованої землі", про майбутні сили мас, здатних висунути зі свого середовища в процесі революційного руху проводирів, що приведуть до перемоги.

Поему «Страшний суд» поет написав у 1905 році. Він мріяв, щоб діти в школі чули вільне слово. Бо тоді вірш був під забороною. Це не потрібно ні диктатурам, ні церквам. У ній розповідається про діалог революціонера з Богом, і в ній є прохання до Господа Бога через недосконалість цього світу...Кров проливалася на землю, а принижених жінок і дітей кидали на пожертви, ніби вони роздатковий матеріал — це все написав Франко. Бог відповів йому, що створив світ для любові. І ми, як і він, боги, що створили пекло замість кохання. Він радить героям не бути революціонерами, а злитися з сутністю Бога. І коли він не боїться бути Еросом, він може зробити світ кращим.

95 років з часу публікації (1930)
роману В. П. Підмогильного «Невеличка драма»

Уперше твір “Невеличка драма” Валер’яна Підмогильного був надрукований в журналі «Життя й революція» 1930 року. Гострота соціальних і моральних проблем, які висвітлювалися в романі, стали перепоною до окремого видання в тогочасній Україні. Проте, як і інші твори письменника, роман «Невеличка драма» виходив друком за кордоном, а саме у Франції: спершу в газеті «Українське слово», а 1956 року – окремим виданням. Роман належить до нового для української літератури типу інтелектуального роману. Цей твір — своєрідний психологічний зріз життя людини в Україні в 1920-ті роки. Кажучи словами відомого літературного критика Ю. Шереха, це твір про двох. Головні герої уособлюють у собі не тільки чоловіче й жіноче начала, але й різні світогляди, різне бачення щастя — “щастя розумової величі” і “щастя чуттєвої величі”. Роман читається із захопленням і спонукає читача до роздумів над природою людини, сенсом життя, суперечностями між розумом і почуттям, почуттям і обов’язком.

90 років з часу публікації (1935)
роману Ю. І. Яновського «Вершники»

Роман у новелах “Вершники” вважають перлиною творчості Ю. Яновського (1902—1954). Вісім самостійних, сюжетно не пов’язаних новел присвячено героїчній і водночас одній із найтрагічніших сторінок нашої історії — темі громадянської війни. Кожна з новел ніби вихоплює окремий епізод із тих грізних подій, а всі разом вони зображають масштабну панораму битви мужніх борців за свободу своєї землі. Гірка ціна, якою було здобуто ту “свободу”, пекучим болем відгукується в серці письменника, котрий закликає нас берегти людяність і не втрачати її заради якоїсь примарної ідеї.

85 років з часу публікації (1940)
повісті М. П. Трублаїні «Шхуна «Колумб»

Чорне море, південний вітер, побут риболовецького селища – це тло, на якому розгортаються бурхливі події. Головні герої твору – сімнадцятирічний юнга рибальського судна «Колумб» Марко Завірюха (головний герой повісті отримав своє прізвище від першого псевдоніма письменника "Завірюха"), шістнадцятирічна донька вченого Люда Ананьєва і чотирнадцятирічна сирота Яся Знайда. Головна подія, що стала рушійною силою сюжету, – видобуток професором Ананьєвим торіаніту в піску Лебединого острова. Ця знахідка відкривала нові можливості для розвитку воєнної справи зокрема, оскільки з'явилася можливість видобувати гелій: «Дешевий гелій дасть змогу забезпечити від пожежі дирижаблі, аеростати, стратостат і посуне вперед будівництво величезних повітряних кораблів». Цьому активно перешкоджають вороги в особі шпигуна Анча. Крім опису захоплюючих пригод головних героїв текст містить чимало пізнавального матеріалу – про природу острова й моря, про побут рибалок, про морську справу; фактів і наукових теорій. Це й не дивно, бо письменник до написання тексту підходив відповідально, вивчав техніку мореплавства, плавав на човні, занурювався під воду.

75 років з часу публікації (1950)
роману Івана Багряного «Сад Гетсиманський

Роман Івана Багряного “Сад Гетсиманський” (1950) є гімном людській гідності на межі буття і смерті, а одночасно і гнівним вироком тоталітарному сталінському режиму, який нищив мільйони людей без слідства і суду, а головне — без вини винуватих. У ньому йдеться про трагічну долю сім'ї сільського коваля Якова Чумака, зокрема, його наймолодшого сина Андрія. Володимир Винниченко назвав цей роман “великим, вопіющим і страшним документом”, письменник наголосить: “Людина — це найвеличніша з усіх істот. Людина — найнещасніша з усіх істот. Людина — найпідліша з усіх істот”.

50 років з часу публікації (1975)
роману П. А. Загребельного «Євпраксія»

Роман Павла Загребельного “Євпраксія” – це історичний твір, написаний у 1975 році, який присвячений життю княжни Євпраксії Всеволодівни, онуки Ярослава Мудрого. Євпраксія стала дружиною німецького імператора Генріха IV і зіграла важливу роль в європейській політиці XI століття.

КНИГИ-ЮВІЛЯРИ 2025. ДИТЯЧА ЛІТЕРАТУРА

Останнє оновлення 22.01.2025

190 років з часу публікації (1835) казок Г. К. Андерсена
«Принцеса на горошині», «Дюймовочка», «Квіти маленької Іди», "Кресало»

180 років з часу написання (1845) Г. К. Андерсеном казок
«Дівчинка з сірниками», «Пастушка і сажотрус», «Циганська голка»

Андерсен відомий своїм унікальним стилем, що поєднує простоту викладу з глибоким символізмом і емоційністю. Його казки, здавалося б, прості на перший погляд, та водночас містять у собі багатошарові алегорії, які здатні зачепити душу як дитини, так і дорослого. Кожна з цих казок є окремою історією, що несе у собі важливий моральний урок, розповідає про любов, дружбу, сміливість та силу духу.

135 років з часу публікації (1890)
казки І. Я. Франка «Лис Микита»

«Лис Микита» – казка яка увібрала в себе кілька українських народних казок про звірів. Це робить розповідь насиченою і яскравою. Різні звірі приходять перед лице царя Лева та його дружини, щоб поскаржитися на підступного і мстивого Лиса Микиту. Їхні скарги викликають жалість до скривджених і не залишають байдужим царя. Лев наказує покарати злочинця. Але не так легко справитися з Лисом Микитою. Йому вдається перехитрити самого царя звірів і перемогти всіх ворогів. Все для нього закінчується щасливо: за словом царя його помилувано і прощено всі його проступки, хоча друзів та союзників у нього небагато. Вірними друзями йому залишилися лише Борсук Бабай та Мавпа. Розповідь приправлена гумором, слухати її одне задоволення.

130 років з часу публікації (1895) поеми-казки
І. Я. Франка «Абу-Касимові капці»

“АБУ-КАСИМОВІ КАПЦІ” Івана Франка (1895) — це водночас і казка, й поема, бо поєднує у собі риси обох цих жанрів. В основі сюжету незначна, здавалося б, нічим не примітна подія — скнара Абу-Касим вирішив позбутися своїх старих, заяложених капців. Герой топить їх у річці Тигр, хоче спалити, закопує в землю, кидає в озерце, однак «кляті шлапацюги», немов бумеранґ, постійно повертаються до нього.

130 років з часу публікації (1895) Р. Кіплінгом
збірки оповідань «Друга книга джунглів» (з циклу про Мауглі)

Дру?га кни?га – продовження «Книги джунглів» Редьярда Кіплінга. Вперше опублікована в 1895 році, книга містить п'ять історій про Мауглі та три непов'язані історії. Усі, крім однієї відбуваються в Індії. Більшість з історій, що містить книга, Кіплінг написав живучи у Вермонті. До моменту публікації книги, всі історії раніше вже публікувалися в журналах в 1894—1895 роках. Книга складається з декількох оповідань в повчальній манері. Головні герої – тварини, а в більшості розповідей розповідається про Мауглі (Моуглі) – людське дитинча, виховане вовками. Кожна оповідь закінчується віршом-поемою.

120 років з часу написання (1905) Ф. Бернетт
роману для дітей «Маленька принцеса»

Сара Кру — семирічна дівчинка, яка сприймає світ як доросла людина. Улюблене заняття Сари — читати книжки і складати власні історії. Але жодні вподобання дівчинки не зрівняються з її любов’ю до батька — капітана Кру. Добра і сором’язлива Сара завжди вміла бачити людей наскрізь. Так, вона з першої зустрічі розпізнала в директорці школи, куди її влаштував батько, нещиру і жорстоку жінку. Своє справжнє обличчя директорка розкриває, щойно до школи приносять звістку про смерть батька Сари, яка залишається на неї без жодного пенса

90 років з часу публікації (1935) повісті-казки
П. Треверс «Мері Поппінс повертається»

Без Мері Поппінс усе в будинку Бенксів пішло шкереберть! Навіть вода для гоління була загаряча, а для чаю — захолодна! Та одного чудового ранку ідеальна няня повернулася — прилетіла на повітряному змії. І тепер вона рятує Джейн, яка потрапила в минуле; танцює із самим Сонцем на арені Зоряного Цирку; а з Неллі-Рубіною наближає весну, яка десь забарилася… А тоді летить кудись на чарівній Каруселі… І не знають ні Джейн із Майклом, ні хтось інший, чи повернеться Мері Поппінс знову…

80 років з часу публікації (1945)
повісті-казки А. Ліндґрен «Пеппі Довгапанчоха»

Дівчинка, для якої затісні будь-які рамки, – фантазерка, бунтарка, жартівниця. Неймовірно сильна. Неймовірно щедра. І трішечки самотня. Хочеш подружити з нею? Тоді мерщій розгорни книжку уславленої шведської письменниці Астрід Ліндґрен і поринь у пригоди Пеппі Довгапанчохи – доньки капітана, який став найсправжнісіньким негритянським королем.

60 років з часу написання (1965) Д. В. Павличком
поеми-казки «Золоторогий олень»

«Читаючи цю пречудову казку Дмитра Павличка про вірну дружбу хлопчика і оленя, я й досі відчуваю особливий трепет. У дитинстві це була моя улюблена книжка. Сподіваюся, що вона полюбиться й вам, адже, на мою думку, «Золоторогий Олень» — найкраща сучасна казкова поема для дітей. Поетична казка настільки вразила талановиту львівську художницю Олю Квашу, що вона на кілька місяців утекла в Карпатські гори, щоб бродити стежками Золоторогого Оленя, надихаючись на створення цих непересічних ілюстрацій, намальованих у двох різних техніках, одна з яких філігранно імітує традиційні гуцульські кахлі». (Іван Малкович)

55 років з часу виходу з друку (1970) першої збірки
оповідань для дітей Г. М. Тютюнника «Ласочка»

Казка "Ласочка" Григора Тютюнника розповідає про дивовижну дружбу старого діда Арсена та маленького лисеняти із зовсім не хитрими очима, на ім'я Ласочка. Вони часто рибалили разом, а після плідної праці дід Арсен пригощав лисеня рибкою. Але потім настала затяжна зима, й ні діда, ні лисеня не було видно коло річки. Прийшла весна, прийшло тепло, крига на річці скресла. Дід Арсен довго виглядав Ласочку, аж ось вона з'явилась. Тільки тепер наше маленьке лисеня зовсім не маленьке, а вже велика пухнаста лисиця з розумними очима. А разом з нею на кручі стояло її лисеня. Тепер Ласочка мама. Головна думка казки "Ласочка": Дружіть та оберігайте друзів наших менших. Виявляйте доброту та терпіння, які прикрашають наше з вами життя. А за ваше добро вам заплатять вірністю та любов'ю.

55 років з часу публікації (1970) повісті-казки В. З. Нестайка
«Таємниця трьох невідомих» (з трилогії «Тореадори з Васюківки»)

Ви не повірите, але наші добрі знайомі, васюківські тореадори, друзі-нерозлийвода Павлуша і Ява, неабияк посварилися. І це не просто буденне непорозуміння – вони навіть спілкуватися перестали. Добре, що поруч є небайдужі люди. Лишаючись невідомими, вони вибудовують хитромудрий план, щоб склеїти розбиту дружбу. Чи вдасться їм це і які випробування очікують на наших тореадорів – про це ви дізнаєтеся, прочитавши книжку. Як і в попередніх частинах трилогії, тонкий гумор автора та український сільський колорит підкреслено яскравими характерними малюнками Катерини Перепелиці.

50 років з часу публікації (1975) повісті-казки В. З. Нестайка
«Олексій, Веселесик і Жар-птиця»

У книжці читачі познайомляться з дивовижними пригодами хлопчика Олексія, який одного разу вранці перетворився з симпатичного і веселого малюка на плаксу і капризулю, що перестав слухатися своїх батьків і поважати товаришів. Чому це сталося і як добро, дружба і наполегливість перемогли зло, дізнаєтеся, прочитавши цю цікаву книжку.

40 років з часу публікації (1985) повісті В. З. Нестайка
«П’ятірка з хвостиком»

У повісті В. З. Нестайка «П’ятірка з хвостиком» вирує шкільне життя з його радощами і прикрощами, веселими і сумними подіями. Героям цих повістей – школярам середніх класів – притаманні найкращі людські якості: щирість і відданість, здатність до співчуття і самопожертви, готовність прийти на допомогу і вміння дружити.

З нових надходжень (Клуб любителів книги).

З надходжень 2025 р.

Примірники видань можна отримати на абонементі наукової та художньої літератури (корпус 1, 1-й поверх)

У6
В44

Вільчинський О. К. У степу під Авдіївкою
/Олександр Вільчинський; худож.-оформлювач О. А. Гугалова. — Харків: Фо¬ліо, 2018. – 187 с
«Виявляється, навіть у п’ятдесят три багато чого можна відчути вперше, особливо, якщо ти вперше в житті потрапив на війну, до того ж добровільно…» Це про одного з головних героїв цієї книжки, бійця з позивним Луїс, у цивільному житті він був Роман Данилюк, працівник обласного архіву, який пішов захищати батьківщину, незважаючи на вік та слабке серце… Він та його побратими опинилися неподалік тієї самої легендарної «авдіївської промки». Вони тут, у степу, – штурмова рота та окрема тактична група. Тут у них перевалочний пункт, склад та лазарет в одному. І тут у них життя – із братерством, довгими філософськими бесідами, симпатіями і надіями. Вони всі різні. І їх єднає одне: «за плечима їхня база, побратими, Україна», а перед ними – «мішки з піском і шлагбаум… влада тьми, морок і Мордор…». І якщо вони не потрапляють на передову – то передова приходить до них…

Олександр Вільчинський (нар 1963 р.) – відомий український письменник, есеїст, журналіст. Живе і працює в Тернополі. У видавництві “Фоліо” вийшли друком його книжки “Дерева на дахах” (2010), “Криївка” (2011), “Останній герой” (2012), роман-антиутопія “Льодовик” (2014). В основу нової повісті «У степу під Авдіївкою» лягли особисті враження автора, який узимку 2016–2017 років перебував як рядовий боєць в одному з добровольчих підрозділів під Авдіївкою.




Гаркнесс Д. Сповідь відьом
/ Дебора Гаркнесс ; пер. з англ. В. Горбать-ка ; передм. Г. Пагутяк. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2011. — 672 с
Діана Бішоп — спадкова відьма, але в неї були причини зректися магії. Та чи можна опиратися своєму призначенню, коли навіть давній рукопис, що вона його, було, гортала суто задля наукових досліджень, «обрав» її? Досі ані демони, ані вампіри, ані відьми — ніхто не міг його прочитати. Та чи знайде вона в цій магічній книзі відповідь, як відстояти своє заборонене кохання до вампіра? Хай там як, їй доведеться застосувати свої сили...

Дебора Гаркнесс — американська вчена та прозаїк, найбільш відома як історик і автор трилогії «Всі душі», яка складається з роману-бестселера The New York Times «Відкриття відьом» і його продовжень «Тінь ночі» та «Книга життя». . Її остання книга — «Оракул чорного птаха», продовження трилогії «Всі душі».

У6


Гримич Марина Умерови: Історія однієї родини на тлі кримськотатарського на¬ціонального руху ХХ-ХХІ ст. Видання друге.
/ Марина Гримич. — Київ : Нора-Друк, 2023. – 432 с.
Книга Марини Гримич «Умерови: Історія родини на тлі кримськотатарського національного руху ХХ-ХХІ століття» — це літературна спроба відтворити історичні сюжети боротьби кримських татар за право жити і працювати на власній батьківщині через участь в ній кількох поколінь відомої і шано¬ваної родини Умерових. У центрі уваги перебувають два її представники — український кримськотатарський політик Ільмі Умеров та його брат Бекір Умеров — натхненник і організатор протестних акцій кримських татар «Москва-1987». У книзі викладено маловідомі факти про спосіб і стиль життя кримських татар в депортації; про своєрідні організаційні форми нг ранніх етапах національного руху, про неоднозначні ситуації й відверт подробиці акції «Москва-1987»; про звичаєво-правові форми вирішена земельного та житлового питань в Криму після повернення кримськю татар; про брудне і зрадливе закулісся кримської політики в 1990-х та 2000-х про те, як практично був анексований Крим.

Марина Гримич, письменниця, доктор історичних наук, професор, членкиня PEN Україна, фахівець з культурної дипломатії. Авторка 20 романів та повістей, а також 5 наукових монографій з антропології війни, діаспорних студій, традиційної культури та звичаєвого права українців.

У6
К62

Корсак, Іван Корона Юрія II. Завойовник Європи: романи
/ / Іван Корсак. - К.: Ярославів Вал, 2021. - 314 с.
Роман Івана Корсака «Корона Юрія II» читається легко. Динамічний сюжет, заволодівши з перших розділів уявою читача, вже не «відпустить» її аж до фіналу. Водночас уваги не промине й те, що бачиться поміж рядків. Ми так багато не знаємо ще про своїх попередників, славний люд, який жив на нашій землі! Про ті знакові постаті, які воліли менше хапатися за меча, натомість засновували й розбудовували міста, зводили величні храми, дбали, щоб їхній сучасник жив у «багатстві, мирі й славі». Постаті, по чиїх могилах топчуться підошви невдячних і нетямковитих байдужих нащадків. Завойовувати землі та країни можна не тільки військами. В княжі часи вміли плести матримоніальні сіті, в яких опиня¬лися не лише сильні світу того, а й держави... Відомий майстер історичного роману Іван Корсак явив у цьому творі невідомі сюжети нашої історії і філософське її осмислення.

У6


Корсак, Іван Отаман Чайка. Немиричів ключ : романи
/ Іван Корсак. -К.: Ярославів Вал, 2020. - 320 с
Вони обидва прагли самостійної Української держави -і поляк з українським серцем Міхал Чайковський - шляхтич, який вирішив бути козаком, і українець з «паспортом» швед¬ської лояльності Іван Немирич, права рука гетьмана Івана Виговського, видатний дипломат, канцлер Великого князів¬ства Руського, автор проекту Гадяцької угоди. Кожен хотів урятувати цю землю по-своєму і в різний час. Одначе - рівнозначно жертовно і віддано. Обидва хотіли ві¬дірвати Україну від Московії. Обидва ризикували задля цього життям. Обидва видатні діячі нашої історії оживають у рома¬нах Івана Корсака.

Корсак, Іван Сучасний український письменник та один із найцікавіших та найславетніших діячів сучасного українського літературного процесу. Всі книги Андрія Куркова відрізняються яскравими персонажами та захоплюючими сюжетами. За сценаріями цього письменника створено вісім кінофільмів, а у 2014 році його було нагороджено Орденом Почесного легіону Франції. Його твори перекладені 36 мовами світу.

У6


Павличко, Дмитро. Мова : поезії
/ Дмитро Павличко. - К. : Ярославів Вал, 2019. - 128 с.
Зібрані тут понад сімдесят віршів Дмитра Павлич-ка про мову дадуть читачам чимало матеріалу для осмислення мови не лише як суспільного феномену та однієї з найважливіших основ українського життя, а й як реальної дійової особи в бутті і творчості видатного поета, який ціле життя віддав боротьбі за утвердження української мови і захистові мовних прав українства.

Дмитро Васильович Павличко — український та радянський поет, перекладач, літературний критик, публіцист, шістдесятник, громадсько-політичний діяч. Герой України, Кавалер ордена князя Ярослава Мудрого IV, V ступеня, ордена «За заслуги» III ступеня, ордена Свободи, лауреат Національної премії Шевченка. Батько Соломії Павличко, дід Богдани Павличко.

У6


Слабошпицький, Михайло. Українець, який відмовився бути бідним (Петро Яцик). Книжка про мецената
/ Михайло Слабошпицький. - К.: Ярославів Вал, 2021.-256 с.
«Як стати людині багатим, а державі сильним - над цим питанням роздумують автор книги і його персонаж - видатний український бізнесмен і меценат Петро Яцик (Канада). Книга зацікавить не лише молодих честолюбців, що з грандіозними планами кидаються у вир бізнесу, чи політиків, соціологів і філософів, а й усіх читачів біографій славетних людей, оскільки в ній яскраво змальовано подвижницьке життя однієї з найвизначніших особистостей сучасного українського світу.

Миха?йло Федотович Слабошпицький — український прозаїк, критик, літературознавець, публіцист, громадський діяч, дитячий письменник, член Національної спілки письменників України, лауреат Шевченківської премії 2005 року за роман-біографію «Поет із пекла».

У6


Шкарін Анатолій. Вижити
/ Анатолій Шкарін — Г. : Видавництво «ТУТ», 2022. — 304 с : іл
Яким він став, світ після останньої війни. Поглинутий ядерною зимою через надмірну кількість радіації. Ні, адже маяки-випромінювачі, винайдені вченими, звели з нею рахунки через прискорений напіврозпад атомного ядра. Та сталося дещо непередбачуване: вони почали перебудовувати живу матерію на молекулярному рівні. Усе живе не могло витримати такого знущання, тому або вмирало, або страшенно мутувало. З невідомої причини новітнє випромінювання найменше шкодило дітям і людям із психічними розладами. Тому все частіше в осередках уцілілого людства залишалися саме діти. Без дорослих. В умовах нової жорстокої дійсності правила гри швидко змінювалися. Але головним було вижити.

Шкарін Анатолій Михайлович - український письменник-фантаст, сценарист.

У6


Шубіна А.О. Перестороги з Дністровських легенд або ще раз про орфіків.
- Вінниця: ФОП Данилюк В.Г., 2009. - 240с, 68 іл.
Вважаю, що ця книга має побачити світ. В українського Придністров'я багатюща історія, в якій залишили сліди десятки народів, більшість з яких наразі можуть пригадати хіба фахівці-історики. А в легендах вони продовжують жити, перекидаючи для нас мости не лише у давнину, айв майбутнє.

У6


Щербак Юрій. Мертва пам'ять. Голоси і крики: книга підсумків і пророцтв
/ Юрій Щербак. - К.: Ярославів Вал, 2021. - 292 с.
Україна - в окупації. Ворог не тільки узурпував владу, а й досяг, здавалося б, неможливого: в народу цілковито знищено пам'ять, він став елементарною біомасою. І за такої ситуації група сміливців починає боротьбу за визволення. Про це - новий політичний трилер-антиутопія Юрія Щербака.

Щербак Юрій - український письменник, сценарист, публіцист, політик, діяч екологічного руху, дипломат, лікар-епідеміолог.

З наукового доробку викладачів університету. Видання 2021-2024 рр. (оновлено 26.02.2025)

  1. 7А.08(075.3)
    Б74
    Богуславська Вікторія. Вступ до спеціальності та спортивні споруди і обладнання : навчальний посібник
    / В. Богуславська. - Вінниця : Нілан-ЛТД, 2024. - 166 с. : іл
    Примірники: всього:5 - НАВЧ. ВІДДІЛ(5)
  2. 06
    В48
    Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. Наукові записки. Серія: Історія = Scientific Papers. Series: History : збірник наукових праць. Вип. 48
    / за заг. ред. О. А. Мельничука. - Вінниця : ФОП Корзун, 2024. - 155 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  3. 06
    В48
    Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. Наукові записки. Серія: Історія = Scientific Papers. Series: History : збірник наукових праць. Вип. 47
    / за заг. ред. О. А. Мельничука. - Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2024. - 147 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  4. 06
    В48
    Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. Наукові записки. Серія: Історія = Scientific Papers. Series: History : збірник наукових праць. Вип. 50
    / за заг. ред. О. А. Мельничука. - Вінниця : ФОП Корзун, 2024. - 159 с.
    Примірники: всього:1 - (1)
  5. 06
    В48
    Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. Наукові записки. Серія: Історія = Scientific Papers. Series: History : збірник наукових праць. Вип. 49
    / за заг. ред. О. А. Мельничука. - Вінниця : ФОП Корзун, 2024. - 139 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  6. 06
    В48
    Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серія: Філологія (мовознавство) : збірник наукових праць. Випуск 38
    / гол. ред.: І. Завальнюк, ред. кол.: І. Гороф`янюк, Л. Прокопчук. - Вінниця : ТВОРИ, 2024. - 109 с.
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГАННЯ(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  7. 378
    В68
    Волошина О. В. Система підготовки майбутніх учителів до виховної роботи зі здобувачами базової середньої освіти : монографія
    / О. В. Волошина ; МОН України; Вінницький держав-ний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. - Вінниця : ТВОРИ, 2024. - 390 с.
    Примірники: всього:1 - (1)
  8. 902.9
    Г17
    Гальчак, Сергій Дмитрович.
    З любов'ю до малої батьківщини: діяльність Вінницької обласної організації Націо-нальної спілки краєзнавців України (2023 р.) : (записки з щоденника). Кн.8
    / С. Д.Гальчак ; Національна спілка краєзнавців Украни, Вінницька обласна організація Національної спілки краєзнавців України. - Вінниця : ПП Балюк І. Б., 2024. - 183 с.
    Примірники: всього:1 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  9. 902.9(07)
    Г17
    Гальчак, Сергій Дмитрович. Краєзнавство : навч.-метод. посібник з вибіркової навчальної дисципліни для сту-дентів спеціальності Журналістика . 1 курс
    / С. Д. Гальчак ; Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. - Вінниця : ПП Балюк І. Б., 2024. - 47 с.
    Примірники: всього:1 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1)
  10. 002(075.3)
    Г19
    Гандзюк В. О. Рекламний менеджмент : навчально-методичний посібник для студентів спеціаль-ності 061 Журналістика
    / В. О. Гандзюк, І. С. Одобецька ; ВДПУ ім. М. Коцюбинського. - Одеса : ТакиБук, 2024. - 126 с.
    Примірники: всього:1 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1)
  11. 808.5(075.3)
    Г19
    Гандзюк, Віталій Олександрович. Техніка мовлення : навчально-методичний посібник
    / В. О. Гандзюк. - Вінниця : Мер-кьюрі-Поділля, 2024. - 224 с.
    Примірники: всього:1 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1)
  12. 9У(03)
    Г54
    Глосарій термінів з історії та культури України
    / уклад.: Н. П. Кузьмінець, О. О. Стадник ; Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. - Вінниця : Планер, 2024. - 168 с.
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГАННЯ(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  13. 4У(075.3)
    Г70
    Гороф'янюк, Інна Валентинівна. Курсова та кваліфікаційна роботи з проблем лінгвістичного краєзнавства : навчаль-ний посібник для здобувачів закладів вищої освіти
    / І. В. Гороф'янюк. - Вінниця : ТВОРИ, 2024. - 166 с.
    Примірники: всього:1 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1)
  14. 902.9
    З-13
    Завальнюк, Костянтин Вікторович.
    Державний архів Вінницької області у документах епохи
    / К. В.Завальнюк, В. П. Рекрут. - Вінниця : Меркьюрі-Поділля, 2024. - 499 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  15. 7А(075.3)
    К72
    Костюкевич, Віктор Митрофанович. Моделювання та прогнозування в спорті : навчальний посібник
    / В. М. Костюкевич, С. М. Войтенко, Т. В. Вознюк. - Вінниця : Нілан- ЛТД, 2024. - 119 с.
    Примірники: всього:5 - (5)
  16. 378(075.3)
    М54
    Методологія та організація науково-педагогічних досліджень : навчально-методичний посібник
    / упоряд. Р. С. Гуревич, В. А. Фрицюк ; ВДПУ ім. М. Коцюбинського. - Вінниця : ТВОРИ, 2024. - 350 с.
    Примірники: всього:1 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1)
  17. 75У
    М75
    Молитва за Україну. Культурно-просвітницький проєкт народного художника України Володимира Козюка "Мистецтво через усвідомлення" = Prayer for Ukraine. "Art through the awareness"
    / автор ідеї та орг. В. Козюк, наук. керівник В. Косаківський. - Вінниця ; Луцьк : ТВОРИ, 2024. - 144 с.
    Примірники: всього:1 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  18. У6
    М80
    Мороз, Ярослав Олексійович. Ідилія : вірші
    / Я. Мороз. - Вінниця : ТВОРИ, 2024. - 158 с.
    Примірники: всього:2 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(2)
  19. 016:9
    Н12
    На крилах одержимості : до 75-річчя від дня народження Сергія Дмитровича Гальчака - науковця, краєзнавця, архівіста, журналіста, літератора, педагога, громадського діяча. Кн.2
    / уклад.: О. Антонюк, А. Жарук, В. Паламарчук ; Центр дослідження історії Поділля Інституту історії України, Вінницький державний педагогічний університет ім. М Коцюбинського, Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Отамановського [та ін.]. - Вінниця : Меркьюрі-Поділля, 2024. - 215 с.
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГАННЯ(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  20. 016:37
    Л17
    Наталія Іванівна Лазаренко: біобібліографічний покажчик
    / уклад.: Т. В. Мірохіна, Т. М. Баланюк, Т. В. Коношевська, відп. за вип. В. С. Білоус ; Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. - Вінниця, 2024. - 60 с.
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГАННЯ(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  21. 378И
    О-62
    Опушко, Надія Романівна. Дуальне навчання в університетах Німеччини й Австрії : монографія
    / Н. Р. Опушко ; МОН України; Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. - Вінниця : Нілан- ЛТД, 2024. - 272 с.
    Примірники: всього:1 - (1)
  22. 37
    О-72
    Освіта для цифрової трансформації суспільства EDUKACJA DLA CYFROWEJ TRANSFORMACJI SPOLECZENSTWA/ EDUCATION FOR DIGITAL TRANSFORMATION OF SOCIETY : монографія. У 2 т. Т. 1
    / за наук. ред. В. Кременя, Н. Ничкало, Л. Лук`янової, Н. Лазаренко. - Київ : ТОВ "Юрка Любчен-ка", 2024. - 526 с.
    Примірники: всього:1 - (1)
  23. 37
    О-72
    Освіта для цифрової трансформації суспільства EDUKACJA DLA CYFROWEJTRANSFORMACJI SPOLECZENSTWA EDUCATION FOR DIGITAL TRANSFORMATIONOF SOCIETY : монографія. У 2 т. Т. 2
    / за наук. ред. В. Кременя, Н. Ничкало, Л. Лук`янової, Н. Лазаренко. - Київ : ТОВ "Юрка Люб-ченка", 2024. - 544 с
    Примірники: всього:1 - (1)
  24. 37
    О-72
    Освіта для цифрової трансформації суспільства EDUKACJA DLA CYFROWEJTRANSFORMACJI SPOLECZENSTWA. Х українсько-польський/ польсько-український науковий форум : програма (27-28 листопада 2024 року). - Київ ; Вінниця : Вид-во "Юрка Любченка", 2024. - 46 с.
    Примірники: всього:1 - (1)
  25. 016:37
    О-72
    Освіта і педагогічна наука України і Польщі 2005-2024 Edukacja i nauka pedagogiczna Ukrainy i Polski 2005-2024 : бібліографічний покажчик
    / упоряд.: Л. Пономаренко, Н. Кропочова, Т. Павленко ; передмова: Я.Лащик, Н. Ничкало, Л. Березівська; НАПН України, ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського. - Київ ; Вінниця : Вид-во "Юрка Любченка", 2024. - 448 с.
    Примірники: всього:1 - (1)
  26. 530.1(075.3)
    С36
    Сільвейстр А. М. Теоретична фізика: Статистична фізика і термодинаміка. Ядерна фізика. Електронна теорія речовин : курс лекцій. Частина 2
    / А. М. Сільвейстр, М. О. Моклюк. - Вінниця : ТВОРИ, 2024. - 502 с.
    Примірники: всього:2 - НАВЧ. ВІДДІЛ(2)
  27. 32М
    С83
    Стратегічне партнерство Польщі та України в умовах зміни міжнародної системи. Точки зору Польщі та України
    / ред. М. Петрась, В. Балюк, Г. Перепелиця. - Люблін : Вид-во Університету Марії Кюрі-Склодовської, 2024. - 442 с.
    Примірники: всього:1 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  28. 378
    С91
    Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців: методологія, теорія, досвід, проблеми : збірник наукових праць. Випуск 72
    / гол. ред. Н. І. Лазаренко, ред. кол.: Р. С. Гуревич, В. М. Бойчук, Л. С. Бровчак ; МОН України, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. - Київ ; Вінниця : Друк плюс, 2024. - 228 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  29. 378
    С91
    Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців: методологія, теорія, досвід, проблеми : збірник наукових праць. Випуск 74
    / гол. ред. Н. І. Лазаренко, ред. кол.: Р. С. Гуревич, В. М. Бойчук. - Київ ; Вінниця : Друк плюс, 2024. - 194 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  30. 378
    С91
    Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців: методологія, теорія, досвід, проблеми : збірник наукових праць. Випуск 73
    / гол. ред. Н. І. Лазаренко, ред. кол.: Р. С. Гуревич, В. М. Бойчук, Л. С. Бровчак ; МОН України, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. - Київ ; Вінниця : Друк плюс, 2024. - 159 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  31. 378
    С91
    Сучасні освітні технології в цифровій реальності : монографія
    / за ред. Р. С. Гуревича. - Вінниця : Вид-во "Юрка Любченка", 2024. - 472 с.
    Примірники: всього:3 - (3)
  32. 7А8(03)
    Т35
    Термінологічний словник зі спортивних ігор
    / ред. Т. В. Вознюк ; Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. - Вінниця, 2024. - 45 с.
    Примірники: всього:5 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1), НАВЧ. ВІДДІЛ(4)

  33. У45
    Українська дитяча література: здобутки й перспективи розвитку : збірник статей. Випуск 6
    / ред. кол.: І. Я. Завальнюк, Н. Л. Іваницька, І. М. Лапшина ; МОН України, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. - Вінниця, 2024. - 83 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  34. 4
    Ф54
    Філологічні студії : збірник наукових праць студентів і магістрантів факультету філології й журналістики імені Михайла Стельмаха. Випуск 22
    / ред. кол.: О. А. Павлушенко, Н. Л. Іваницька, А. П. Віннічук, І. В. Гороф`янюк, В. П. Крупка. - Вінниця : ДРУК-ПЛЮС, 2024. - 185 с.
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГАННЯ(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  35. 002(07)
    Ц40
    Цепкало Т. О. Проблематика ЗМІ: навчально-методичні рекомендації для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 061 Журналістика
    / Т. О.Цепкало. - Вінниця, 2024. - 64 с.
    Примірники: всього:1 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1)
  36. 34(075.3)
    Ч-49
    Чернищук, Наталія Володимирівна. Юридична деонтологія : навчально-методичний посібник
    / Н. В.Чернищук ; Вінниць-кий державний педагогічний університ ім. М. Коцюбинського. - Вінниця : Вінницька міська друкарня, 2024. - 135 с.
    Примірники: всього:2 - НАВЧ. ВІДДІЛ(2)
  37. 6Ф7(075.3)
    Ш31
    Шахіна, Ірина Юріївна. Організація та обробка психологом електронної інформації (лабораторний практикум) : навчальний посібник
    / І. Ю. Шахіна. - Вінниця : ФОП Тарнашинський О. В. , 2024. - 178 с.
    Примірники: всього:2 - НАВЧ. ВІДДІЛ(2)
  38. 6Ф7(075.3)
    Ш31
    Шахіна, Ірина Юріївна. Цифрові технології статистичного опрацювання експериментальних даних (Лабора-торний практикум) : навчальний посібник
    / І. Ю. Шахіна. - Вінниця : ФОП Тарнашинський, 2024. - 197 с.
    Примірники: всього:2 - НАВЧ. ВІДДІЛ(2)
  39. 91У(09)
    Ш65
    Шищенко, Петро Григорович. Українське географічне товариство (13.02.1873 - 13.02.2023). Україна і світовий географічний рух : монографія
    / П. Г. Шищенко, Г. І. Денисик. - Вінниця : ТВОРИ, 2024. - 225 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  40. 8У1.3
    Ш70
    Шляхами Михайла Коцюбинського: від Вінниці до Чернігова : Фотоальбом із елементами навчально-наочного посібника
    / гол. ред. Н. І. Лазаренко, ред. кол.: А. П. Віннічук, В. І. Ткаченко, І. Я. Завальнюк, І. Я. Зелененька. - Житомир : Бук-Друк, 2024. - 108 с.
    Примірники: всього:3 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(3)
  41. 016:61
    Р67
    Юзеф Аполінарій Роллє (Dr. Antoni J.) : бібліографічний покажчик
    / упоряд.: А. В. Войнаровський, В. В. Черняк. - Хмельницький, 2024. - 96 с.
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГАННЯ(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)

  • 15
    Р47
    Personality and environmental issues. Volume 2(5)
    / ed. O. Palamarhuk, I. Chukhrii ; MINISTRY OF EDUCATION AND SCIENCE OF UKRAINE, VINNITSIA MYKHAILO KOTSIUBYNSKYI STATE PEDAGOGICAL UNIVERSITY. - Vinnytsia : Tvory, 2023. - 74 s с.
    Примірники: всього:1 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1)
  • 15
    Р47
    Personality and environmental issues. Volume 2(6)
    / ed.: O. Palamarchuk, I. Chukhrii ; MINISTRY OF EDUCATION AND SCIENCE OF UKRAINE, VINNYTSIA MYKHAILO KOTSIUBYNSKYI STATE PEDAGOGICAL UNIVERSITY. - Vinnytsia : TVORY, 2023. - 71 р. с.
    Примірники: всього:1 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1)

  • А43
    Актуальні проблеми філології та методики викладання іноземних мов у су-часному мультилінгвальному просторі : всеукраїнська науково-практична кон-ференція
    / ред. кол.: О. М. Ігнатова, О. В. Жовнич, О. М. Яцишин ; Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. - Вінниця : ТВОРИ, 2023. - 333 с.
    Примірники: всього:2 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(2)
  • 52
    А91
    Астрономія і сьогодення: XI Всеукраїнська наукова конференція (12 квітня 2023 року)
    / МОН України; ВДПУ ім. М. Коцюбинського. - Вінниця : Твори, 2023. - 252 с.
    Примірники: всього:1 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  • 551
    Б39
    Безлатня, Любов Олександрівна. Культурні ландшафти Середнього Побужжя : монографія
    / Л. О.Безлатня ; Міністерство освіти і науки України, Уманський державний педагогічний університет ім. Павла Тичини. - Вінниця : ТВОРИ, 2023. - 183 с.
    Примірники: всього:1 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  • 06
    В48
    Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серія: Теорія та методика навчання природничих дис-циплін = Scientific notes of Vinnytsia Mykhailo Kotsyubynskyi state pedagogical university. Section: Theory and methods of teaching natural sciences : збірник наукових праць. Вип. 5
    / ред. Блажко О. А. - Вінниця : ФОП Кушнір Ю. В., 2023. - 119 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  • 06
    В48
    Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серія: Теорія та методика навчання природничих дис-циплін = Scientific notes of Vinnytsia Mykhailo Kotsyubynskyi state pedagogical university. Section: Theory and methods of teaching natural sciences : збірник наукових праць. Вип. 4
    / ред. Блажко О. А. - Вінниця : Друк плюс, 2023. - 207 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  • 06
    В48
    Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. Наукові записки. Серія: Історія = Scientific Papers. Series: History : збірник наукових праць. Вип. 45
    / за заг. ред. О. А. Мельничука. - Вінниця : Твори, 2023. - 139 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  • 06
    В48
    Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. Наукові записки. Серія: Історія = Scientific Papers. Series: History : збірник наукових праць. Вип. 46
    / за заг. ред. О. А. Мельничука. - Вінниця : Твори, 2023. - 120 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  • 06
    В48
    Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцю-бинського. Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серія : Філологія (мовознавство) : збірник наукових праць. Випуск 37
    / гол. ред.: І. Завальнюк, ред. кол.: І. Гороф`янюк, Н. Іва-ницька. - Вінниця : Планер, 2023. - 135 с.
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГАННЯ(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  • 06
    В48
    Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинсь-кого. Наукові записки. Сер. : Філологія (мовознавство) : збірник наукових праць. Випуск 36
    / гол. ред. І. Я. Завальнюк. - Вінниця : Твори, 2023. - 166 с.
    Примірники: всього:4 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(3), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  • 9У(ВІН)
    В48
    Вінниччина: минуле та сьогодення. Краєзнавчі дослідження: матеріали 35 Всеукраїнської наукової історико-краєзнавчої конференції 10 листопада 2023 р. : до 90-х роковин Голодомору 1932-1933 рр.
    / ред. Ю. А. Зінько [та ін.] ; Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського [та ін.]. - Вінниця : Вінницька обласна друкарня, 2023. - 222 с.
    Примірники: всього:4 - ЗБЕРІГАННЯ(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(3)
  • 371.01(075.3)
    В19
    Василюк А. Моніторинг якості початкової освіти : навчально-методичний посібник
    / А.Василюк, Г.Кіт. - Вінниця : Планер, 2023. - 170 с.
    Примірники: всього:1 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1)
  • 9У2(ВІН)
    Г61
    Голоси правди та справедливості. Спогади та свідчення очевидців про Голодомор-геноцид 1932-1933 рр. на Вінниччині / ред. Н. Заболотна. - Вінниця : Вінницька обласна друкарня, 2023. - 527 с.
    Примірники: всього:1 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  • 551
    Г94
    Гуманістичні антропогенні ландшафти : монографія
    / Г. І. Денисик, І. В. Кравцова, В. М. Воловик та ін.; ред. Г. І. Денисик. - Вінниця : ТВОРИ, 2023. - 346 с.
    Примірники: всього:3 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(2), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  • 002
    Ж92
    Журналістика й мистецтво слова. : збірник наукових статей. Випуск 15
    / гол. ред.Каленич В. ; Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. - Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2023. - 168 с.
    Примірники: всього:1 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  • 9У2(ВІН)
    Й-75
    Його позивний - "Каменяр" : [збірка]
    / ред. С. Д. Гальчак ; Вінницька об-ласна організація Національної спілки краєзнавців України, Вінницька філія Центру дослідження історії Поділля Інституту історії України НАН України [та ін.]. - Вінниця : ТОВ "Меркьюрі-Поділля", 2023. - 103 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  • 9У(Він)(083)
    К25
    Кароєва, Тетяна Робертівна. Вулиці Вінниці : довідник з історії
    / Т. Р.Кароєва. - Вінниця : ТВОРИ, 2023. - 173 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1) li> 75У
    К59
    Козюк В.
    Культурно-просвітницький проєкт народного художника Володимира Козюка «Україна крізь віки»
    / В.Козюк, В. А.Косаківський. - Вінниця : Нілан- ЛТД, 2023. - 56 с.
    Примірники: всього:1 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  • 7А8(075.3)
    К72
    Костюкевич, Віктор Митрофанович. Контроль у футболі : навчальний посібник
    / В. М. Костюкевич, С. М. Войтенко, І. І. Стасюк. - Вінниця : ТВОРИ, 2023. - 241 с.
    Примірники: всього:3 - НАВЧ. ВІДДІЛ(3)
  • 9У2(075.3)
    К89
    Кузьмінець, Наталія Петрівна.
    Економічний розвиток України в умовах незалежності : навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів
    / Н. П. Кузьмінець, О. О. Стадник ; Міністерство освіти і науки України, Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. - Вінниця : Кловер, 2023. - 173 с.
    Примірники: всього:3 - НАВЧ. ВІДДІЛ(3)

  • М74
    Мовна картина світу українців в її індивідуальному, регіональному та за-гальнонаціональному виявах : колективна монографія
    / авт.кол.: В. В. Богатько, І. В. Гороф`янюк, Н. Л. Іваницька, Л. В. Прокопчук, Н. І. Кухар ; ВДПУ ім. М. Коцюбинського. - Вінниця : ДРУК-ПЛЮС, 2023. - 214 с.
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГАННЯ(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  • 37(09)
    О-39
    Огородник, Яків. Луцька братська школа у світі своїх статутів ; Історична школа економістів ; "Етика" Спінози ; Григорій Сковорода та Benediktus de Spinoza
    / Я. Огородник; уклад. В. Рекрут, уклад. Ю. Степанчук , ред. С. Д. Гальчак. - Вінниця : ТОВ "Меркьюрі-Поділля", 2023. - 179 с.
    Примірники: всього:2 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(2)
  • 378
    П32
    Підготовка фахівців дошкільної та початкової освіти в умовах інтеграції України в європейський освітній простір : колективна монографія
    / ред. кол.: Н. І. Лазаренко, рец. В. В. Каплінський ; МОН України; Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. - Вінниця : Друк, 2023. - 178 с.
    Примірники: всього:2 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  • 902.7
    П33
    Пірус, Тетяна Петрівна. Про традиційні подільські писанки
    / Т. Пірус. - Вінниця : ТВОРИ, 2023. - 32 с.
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГАННЯ(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  • 78(Н)
    П14
    Пальоний В. І. Музичний супровід уроків народно-сценічного танцю
    / В. І. Пальоний; В. І.Пальонний, О. М.Андрійців. - Вінниця : Консоль, 2023. - 224 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  • 4У(075.3)
    П80
    Прокопчук Л. В. Синтаксис простого речення : навчальний посібник
    / Л. В.Прокопчук, О. А.Павлушенко. - Вінниця : ДРУК-ПЛЮС, 2023. - 255 с.
    Примірники: всього:1 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1)
  • 808.5(075.3)
    П80
    Прокопчук, Людмила Володимирівна. Практикум з риторики : навчальний посібник
    / Л. В. Прокопчук, Ю. Б. Лебедь. - Він-ниця, 2023. - 200 с.
    Примірники: всього:1 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1)
  • 530.1(075.3)
    С36
    Сільвейстр А. М.
    Теоретична фізика: Класична механіка. Електродинаміка. Спеціальна теорія відносності. Квантова механіка. Частина 1 : курс лекцій
    / А. М. Сільвейстр, М. О. Моклюк. - Вінниця : ТВОРИ, 2023. - 366 с.
    Примірники: всього:2 - НАВЧ. ВІДДІЛ(2)
  • 530.1(075.3)
    С36
    Сільвейстр А. М. Теоретична фізика: Статистична фізика та термодинаміка. Задачі та вправи
    / А. М.Сільвейстр, М. О. Моклюк. - Вінниця : ТВОРИ, 2023. - 142 с.
    Примірники: всього:1 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1)
  • 37(09)
    С49
    Слушний О. М. Розвиток інноваційної діяльності вчителів природничо- математичних дисци-плін у закладах загальної середньої освіти України (друга половина ХХ – пер-ша чверть ХХІ століття)
    / О. М. Слушний, О. В. Акімова. - Вінниця : ТВОРИ, 2023. - 288 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)

  • С89
    Сулима, Олеся. Іменникова вербалізація предикатів в українській мові : монографія
    / О. Сулима. - Київ, 2023. - 220 с.
    Примірники: всього:1 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  • 902.9
    С96
    Сьома Могилів-Подільська наукова історико-краєзнавча конференція (м. Могилів-Подільський 6-7 жовтня 2023 року)
    / ред. С. Д. Гальчак ; Могилів-Подільська міська рада, Вінницький держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського [та ін.]. - Вінниця ; Могилів-Подільський : Меркьюрі-Поділля, 2023. - 335 с.
    Примірники: всього:1 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  • 4
    Ф54
    Філологічні студії : збірник наукових праць студентів і магістрантів факультету філології й журналістики імені Михайла Стельмаха. Випуск 21
    / І. Я. Завальнюк; ред. кол.: О. А. Павлушенко, Н. М. Павликівська ; МОН України; ВДПУ ім. М. Коцюбинського. - Вінниця : Твори, 2023. - 282 с.
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГАННЯ(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  • 9У(083)
    Х94
    Хронологічний довідник з історії та культури України: від найдавніших часів до сьогодення (для студентів закладів вищої освіти)
    / уклад.: Н. П. Кузьмінець, О. О. Стадник, Ю. С. Степанчук ; Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. - Вінниця : Меркьюрі-Поділля, 2023. - 242 с.
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГАННЯ(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  • 15
    Ш91
    Штифурак В. Психологія соціального впливу у процесі групової роботи : монографія
    / В.Штифурак, В. С.Штифурак, Н.Бурлака. - Вінниця, 2023. - 339 с.
    Примірники: всього:2 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  • 06
    В48
    Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серія: Теорія та методика навчання природничих дисциплін = Scientific notes of Vinnytsia Mykhailo Kotsyubynskyi state pedagogical university. Section: Theory and methods of teaching natural sciences : збірник наукових праць. Вип. 2
    / ред. Блажко О. А. - Вінниця : Друк плюс, 2022. - 89 с.
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГАННЯ(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  • 06
    В48
    Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серія: Теорія та методика навчання природничих дис-циплін = Scientific notes of Vinnytsia Mykhailo Kotsyubynskyi state pedagogical university. Section: Theory and methods of teaching natural sciences : збірник наукових праць. Вип. 3
    / ред. Блажко О. А. - Вінниця : Друк плюс, 2022. - 75 с.
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГАННЯ(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  • 06
    В48
    Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. Наукові записки. Серія: Історія = Scientific Papers. Series: History : збірник наукових праць. Вип. 43
    / за заг. ред. О. А. Мельничука. - Вінниця : Твори, 2022. - 127 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  • 06
    В48
    Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. Наукові записки. Серія: Історія = Scientific Papers. Series: History : збірник наукових праць. Вип. 44
    / за заг. ред. О. А. Мельничука. - Вінниця : Твори, 2022. - 147 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  • 06
    В48
    Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. Наукові записки. Серія: Історія = Scientific Papers. Series: History : збірник наукових праць. Вип. 40
    / за заг. ред. О. А. Мельничука. - Вінниця : Твори, 2022. - 149 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  • 06
    В48
    Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. Наукові записки. Серія: Історія = Scientific Papers. Series: History : збірник наукових праць. Вип. 39
    / за заг. ред. О. А. Мельничука. - Вінниця : Твори, 2022. - 140 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  • 06
    В48
    Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. Наукові записки. Серія: Історія = Scientific Papers. Series: History : збірник наукових праць. Вип. 42
    / за заг. ред. О. А. Мельничука. - Вінниця : Твори, 2022. - 112 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  • 06
    В48
    Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. Наукові записки. Серія: Історія = Scientific Papers. Series: History : збірник наукових праць. Вип. 41
    / за заг. ред. О. А. Мельничука. - Вінниця : Твори, 2022. - 112 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ
  • 378
    В48
    Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинсь-кого : буклет
    / за заг. ред. О. А. Мельничука. - Вінниця : Твори, 2022. - 112 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)/ ВДПУ ім. М. Коцюбинського. - Вінниця, 2022. - 60 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  • 06
    В48
    Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. Наукові записки. Сер. : Філологія (мовознавство) : збірник наукових праць. Випуск 35 : МОН України; Вінницький державний педагогічний універси-тет імені Михайла Коцюбинського
    / гол. ред. Є. Б. Барань. - Вінниця : Планер, 2022. - 141 с.
    Примірники: всього:4 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(3), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  • 06
    В48
    ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО. Наукові записки. Сер. : Філологія (мовознавство) : збірник наукових праць. Випуск 34
    / гол. ред. Є. Б. Барань. - Вінниця : Планер, 2022. - 164 с.
    Примірники: всього:2 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  • 9У(ВІН)
    В48
    Вінниччина: минуле та сьогодення. Краєзнавчі дослідження: матеріали 34 Всеукраїнської наукової історико-краєзнавчої конференції 3 листопада 2022 р. : до 90-х роковин Голодомору 1932-1933 рр.
    / ред. Ю. А. Зінько [та ін.] ; Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського [та ін.]. - Вінниця : ТВОРИ, 2022. - 222 с.
    Примірники: всього:3 - ЗБЕРІГАННЯ(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(2)
  • 002
    Г17
    Гальчак С. Д. Захисники правди, свободи, демократії. Відомі журналісти - випускники Він-ницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського
    / С. Д. Гальчак. - Вінниця : ПП Балюк І.Б., 2022. - 84 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  • 378(075.3)
    Г95
    Гуревич Р. С. Кваліфікаційна (дипломна) рорбота на здобуття ступеня вищої освіти "магістр": (написання, вимоги до оформлення, захист) : навчально-методичний посібник
    / Р. С.Гуревич, В. М.Кобися, Л. Л.Коношевський. - Вінниця : ТОВ Друк, 2022. - 140 с.
    Примірники: всього:4 - НАВЧ. ВІДДІЛ(4)
  • 7А.06(075.3)
    Д72
    Драчук, Сергій. Таємниці управління рухами людини : навчальний посібник
    / С.Драчук, В.Богуславська. - Вінниця : ТВОРИ, 2022. - 387 с.
    Примірники: всього:1 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1)
  • 902.9
    Д76
    Друкованого слова стоголосся : науково-краєзничий, худож-ньо-публіцистичний альманах
    / ред. С. Д. Гальчак. - Вінниця : Меркьюрі-Поділля, 2022. - 243 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  • 002
    Ж92
    Журналістика й мистецтво слова. : збірник наукових статей. Випуск 14
    / гол. ред. В. М. Каленич ; Вінницький державний педагогічний універсистет імені Михайла Коцюбинського. - Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2022
    Примірники: всього:1 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  • 016:9
    З-11
    З поглядом у минуле та сьогодення історії: до 60-річчя від дня народження науковця Івана Мироновича Романюка : біобібліографічний покажчик
    / уклад. О. Ю. Антонюк, ред. С. В. Лавренюк, відп. за вип. Л. Б. Сеник ; Департамент гуманітарної політики Вінницької облдержадміністрації, Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязева, Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбин-ського. - Вінниця : ПП Балюк І. Б., 2022. - 179 с.
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГАННЯ(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  • 78У
    К89
    Кузик В. Музичне товариство імені Леонтовича - 100 років. Стратегія виживання
    / В.Кузик. - Вінниця ; Київ : Вінницька обласна друкарня, 2022. - 32 с.
    Примірники: всього:1 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  • 378
    С30
    Семенов Є. К. Застосування цифрових технологій для формування професійної компетентності майбутніх педагогів професійного навчання : монографія
    / Є. К. Семенов. - Вінниця : ТОВ Друк, 2022. - 284 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  • 378
    С76
    Становлення особистості майбутнього фахівця в умовах підготовки до професійно-педагогічної діяльності: діалог з стейкхолдерами : монографія
    / за ред. Р. С. Гуревича, відповід за вип. В. М. Кобися ; Вінницький державний пе-дагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. - Вінниця : ТОВ Друк, 2022. - 280 с.
    Примірники: всього:4 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(3), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  • 8У6
    С79
    Стебелєв А. Художнє слово на Вінниччині
    / А.Стебелєв. - Вінниця : Документ Принт, 2022. - 200 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  • 016:902.7
    П33
    Тетяна Петрівна Пірус : бібліографічний покажчик
    / Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського, Бібліотека; уклад. та відп. за вип. В. С. Білоус. - Перероб. та допов. - Вінниця, 2022. - 34 с.
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГАННЯ(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  • (075.3)
    Ш91
    Штифурак В. С. Теоретико-прикладні аспекти психологічної підготовки спортсмена : навчально-методичний посібник
    / В. С.Штифурак, Л. В.Сікорська. - Вінниця : ТВОРИ, 2022. - 232 с.
    Примірники: всього:2 - НАВЧ. ВІДДІЛ(2)
  • 7А8
    П27
    Перепелиця Максим Олександрович. Удосконалення тактичної підготовки кваліфікованих хокеїстів на траві в річному макроциклі : монографія
    / М. О. Перепелиця. – Вінниця : Твори, 2021. – 146 с.
    Примірники: всього:2 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  • 34(03)
    П88
    Публічне управління та адміністрування : українсько-польський словник термінів
    / О. Д. Лазор, О. Я. Лазор, О. І. Яременко [та ін.]. – Київ : Ліра-К, 2021. – 367 с
    Примірники: всього:10 - НАВЧ. ВІДДІЛ(7), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  • 378
    С79
    Степанчук Ю. С. Викладачі факультету історії, права і публічного управління в історико-краєзнавчих заходах (2016-2019) : До 100-річчя факультету історії, права і публічного управління Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (1919-2019)
    / Ю. С.Степанчук. – Вінниця : Меркьюрі-Поділля, 2020. – 120 с. : іл.
    Примірники: всього:2 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  • 9У1(083)
    С79
    Степанчук Юрій. Ліквідація московським самодержавством державної автономії України-Гетьманщини в другій половині ХVІІ-ХVІІІ ст. : хронологічний довідник
    / Ю. Степанчук, С. Гальчак, А. Лисий ; Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського [та ін.]. – Вінниця : ПП Балюк І. Б., 2021. – 159 с. : кол. іл.
    Примірники: всього:2 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), ЗБЕРІГАННЯ(1)

  • С91
    Сучасні проблеми лінгвістики, літературознавства, перекладознавства та методики викладання мови і літератури. Випуск 6: Тези доповідей та повідомлень наукової інтернет-конференції студентів (10 грудня 2020 р.)
    / гол. ред. Т. І. Ямчинська, ред. кол.: Л. В. Дробаха, А. М. Боюн, М. О. Камінська. – Вінниця : Друк плюс, 2020. – 174 с
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  • 58
    Ш28
    Шаталюк Галина Сергіївна. Дія гібереліну і ретардантів на ростові процеси, морфогенез та продуктивність агрусу : монографія
    / Г. С. Шаталюк, В. Г. Кур'ята ; Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. – Вінниця : Друк, 2021. – 94 с. : іл.
    Примірники: всього:2 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), ЗБЕРІГАННЯ(1)



    Медіатека бібліотеки. З надходжень 2020-2021 рр.





    Повний список мультимедійних надходжень 2017-2021 рр. надходження

    Мультимедійні видання (інформаційний список)